Načítavam
SEO blog - kategória Nástroje

Analýza kvality indexovaných stránok

ANALYTICS.sk   |  2.3.2011

Pod pojmom indexovaná stránka rozumieme takú stránku, ktorú Google môže zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania na nejaké kľúčové slovo. Stránky, ktoré Google nepozná (nie su zaindexované) sa prirodzene nebudú zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania na žiadne kľúčové slovo alebo frázu.

Celkový počet zaindexovaných stránok je preto dôležitý ukazovateľ. Čím viac ich sídlo má, tým je vyššia pravdepodobnosť, že sa bude zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávaní v Google.sk na väčší počet kľúčových slov.

Report analýzy kvality indexovaných stránok vyhodnocuje

  • Celkový počet zaindexovaných stránok v Google – na základe tohto údaja viete približne odhadnúť koľko z celkového počtu stránok sídla je zaindexovaných.
  • PageRank top 64 najvýznamnejších zaindexovaných podstránok sídla – stránky s vyšším PageRankom majú väčšiu šancu dosiahnuť popredné pozície vo vyhľadávačoch. Čím viac stránok s vysokým PageRankom sídlo má, tým lepšie.
  • Zobrazuje text odkazu stránky, tak ako sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania v Google – to umožňuje vyhodnotiť či odkazy z Google vedúce na dôležité stránky sídla nemajú useknutý názov (ktorý je preberaný z title tagu danej stránky).

Pri každej analyzovanej stránke sídla je uvádzaná aj URL linka na danú stránku.

Tabuľka Analýza kvality indexovaných stránok
Zaregistrujte sa a získajte ešte viac!

Bezplatnou registráciou získate možnosť kedykoľvek sa vrátiť k predchádzajúcim analýzam a porovnať ich s novými výsledkami.

Naviac získate možnosť porovnávať kvalitu SEO optimalizácie vášho sídla s ktorýmkoľvek z vašich konkurentov.

Registrovať sa